Vidinio nepasitikėjimo sutramdymas

  Vidinio nepasitikėjimo sutramdymas

  Vedantysis gydytojas – aukščiausios kategorijos psichologas Vitalij Bogdanovič (Rusija, Sankt Peterburg), autorinės mokyklos „Себе и людям“ įkūrėjas ir vadovas

  Nepasitikėjimas savimi – sena problema, kuri visada traukė dėmesį tiek seniau, tiek ir dabar. Ypač nuo XX amžiaus vidurio. Būtent tuo metu tapo aišku: vis stiprėjantis nepasitikėjimas savimi gali tapti aibe problemų – nuo priežasčių vedančių į rimtas katastrofas bei rimtus susirgimus, iki  nenusisekusio asmeninio gyvenimo.

  Nepasitikėjimas gali tapti, ir būti nuolatinės priklausomybės nuo svetimos nuomonės priežastimi, beje ir nuo savosios.  Gyventi priklausant nuo svetimos nuomonės, nuo masės svetimų nuomonių, nuo „gana ryškiai svarbesnių ir autoritetingesnių“ požiūrių – katastrofa. Tai ir besivystanti neurozė, ir galimybė prarasti pinigus, ir nerimas iššaukiantis rimtus negalavimus bei skausmus. Ir dar svarbu, tai pritarimo nuo visų būtinybė, pradedant artimaisiais ir baigiant vaizdu televizoriaus ekrane. Pasekmė – ligos, neurozė, nepasitenkinimas asmeniniu gyvenimu, neryžtingumas ir negalėjimas kritiškai vertinti gyvenimiškas situacijas.

  Kaip įveikti nepasitikėjimą? Vieni ieško atsakymo medicinoje ir fiziologijoje, kiti remiasi psichologija. Mažai tokių, kurie apjungia šiuos procesus ir susieja su psichoenergetika. Seminaro metu gvildensime šiuos ir kitus klausimus, taip pat naudosime su kai kurias psichotechnikas. 

  Seminaras skirtas plačiam dalyvių ratui.