Transferingas – sėkmingo gyvenimo pagrindas artėjančios pasaulinės…

  Transferingas – sėkmingo gyvenimo pagrindas  artėjančios pasaulinės sisteminės krizės sąlygomis

  Vedantysis gydytojas – aukščiausios kategorijos psichologas Vitalij Bogdanovič (Rusija, Sankt Peterburg), autorinės mokyklos Себе и людям“  įkūrėjas ir vadovas

  Žmogaus vystymosi modelį, atitinkantį jo vertybių sistemą, gali apibūdinti tokia forma kaip spiralė. Mes vystomės spirale, perėjimas iš vieno vystymosi lygmens į kitą susijęs su naujos koordinačių sistemos priėmimu, ar kintant taip vadinamajam «surinkimo taškui». Šis momentas visuomet sukelia konfliktus bei problemas santykiuose su pasauliu. To priežastis – mūsų vystymosi laikinas atsirėmimas į akligatvį, mums sunku pasiruošti pilnavertiškam dialogui su visu tuo ,kas mus supa. Vertybių skirtumai, būdingi atskiriems žmogaus vystymosi lygmenims .Tai įtakoja motyvacijos skirtumus, informacijos analizės, bei savo gyvenimo organizavimo būdus. Tai nulemia įvairius elgesio modelius, kurie ne visuomet yra adekvatūs supančiam pasauliui.   

  Neįmanoma gyvenimo vertinti kaip laimės uždarbio «akordiniu metodu»: štai tu sunkiai paarei, laimėjai karą, visus ir viską nugalėjai – viskas gerai. Tik va situacija, to «toliau» NE bus, kadangi taip dirbti dėl «toliau» reikia kasdien, kovoti už tai irgi reikia kasdien. Galutinių pergalių nebūna.

  Mūsų gyvenimas surėdytas būtent taip, ar tai mūsų laimei, deja nežinia. Pozityvus požiūris į Gyvenimą turi būti organizuotas tik iš taško «vertybė plius», kitu atveju – nelaimingas gyvenimas garantuotas.

  Pinigai yra energija ir ji tiesiogiai susijusi su mūsų vidine jėga. Išanalizavus savo gyvenimą, tampa aišku, jog beveik visada finansiniai praradimai susiję su gyvybinių jėgų nuosmukio būsenomis, o pajamų augimas sutampa su psicho – energetinio stovio pakilimo periodais. Žmogus, sugebantis visose situacijose palaikyti aukštą psicho – energetinį tonusą, klęsti, nežiūrint į siaučiančias krizes. Ignoruojantys papildomų finansinių žinių gavimą, pasmerkia save nesėkmėms.  

  Pagrindus jums jau davė Dievas, visa kita – įgūdžių treniravimas gyventi kitoje, bet SAVO resursų būsenoje!  Beprasmiška bandyti kopijuoti svetimas mintis, veiksmus, kol savo viduje nesukūrėte sėkmingo ir savo jėgomis tikinčio žmogaus būsenos. Būtent perėjimas į šią poziciją yra pats sunkiausias, kadangi mes, šio darbo metu, tampame baronu Miunchauzenu, jis gi pats save, paėmęs už plaukų, ištraukė iš pelkės.   

  Žmones galima suskirstyti į du tipus: motyvuotus iš vidaus ir motyvuotus iš išorės. Pirmieji jaučia malonumą, darydami tai kas jiems gerai gaunasi, ar tai, kas jiems patinka iš tikrųjų. Antruosius reikia nuolatos raginti,  motyvuoti/gąsdinti išoriniais stimulais: godumu, skurdo baime, krizėmis, pinigais, senatve ir pan. Motyvuoti viduje žmonės, pinigais nesigiria. Jiems pinigai – resursas leidžiantis realizuoti savuosius planus. Kažką tai išrasti, atrasti, kurti tikrąja šio žodžio prasmę.

  Žmonėms, motyvuotiems iš išorės – pavyzdžiui pinigais, bet kuri krizė- riba viskam. Būtent krizė privertė atsiminti Adam Smith palikimą, kuris ekonomikos kertiniu akmeniu laikė vidinę praturtėjimo prasmę. Krizė jiems arba metas pradėti keisti praturtėjimo motyvus, arba rizika ateityje išgyventi gilią depresiją.  

  Norintiems pakeisti savo požiūrį į pinigus, teks gimti iš naujo. Tokius žmones galima vadinti dukart gimusiais, t.y. tais, kurie išgyveno vidinę krizę kaip smūgį į Pasaulio Paveikslą, kurie patyrė kokį nors katarsį privertusį peržiūrėti savąjį gyvenimo suvokimą.  

  Viskas galima, jei atsiminsime apie „Aš“ gilumą, apie tai, jog mumyse slypi «turtuolis, vargšas ir visi kita publika». Viena subasmenybė turtėja, kita patiria malonumą nuo to, jog moka išleisti pinigus, trečia – nuo to, kad tuo pačiu dar kitiems ir suteikia naudos, dvidešimt septinta… Svarbiausia jų nesuplakti į krūvą, o išmokti sąmoningai ir švelniai pereiti iš vienos savosios subasmenybės į kitą, taip kaip perteka vanduo. Supylus vandenį į bet kokios formos indą jis irgi taps tokios formos, bet jo esmė nuo to nepasikeis…