Metų pasiekimų apibendrinimas ir kitų planavimas

  Metų pasiekimų apibendrinimas ir kitų planavimas

  Metų pasiekimų apibendrinimas ir kitų planavimas

  -Jūs teigiate, jog žmogus gali pakelti save paėmęs už plaukų?

  – Būtinai! Mąstantis žmogus tiesiog privalo kartas nuo karto tai daryti.

  (Iš k/f« Tas pats Miunchauzenas»“)

  Greitai baigsis šie metai. Net jei atrodo, jog laiko dar daug. Tokiam įvykiui reikia rimtai ruoštis, kadangi nuo mūsų planų priklauso sėkmingas ir pilnavertis gyvenimas sekančiais metais.  Atėję Naujieji Metai tai simbolinė riba. Be įprastų matomų atributų: eglės puošimo, sniego, Senio Šalčio, girliandų, nuo vaikystės suprantamų ir šiltų asociacijų, be datos kalendoriuje (šiaip jau nieko nereiškiančios) simbolizuoja galimybę sukurti šansą sekančių metų gyvenimui. To kas nesigavo, nepavyko senais metais, naujaisiais bus žymiai lengviau – galima peržiūrėti patirtį bei nesėkmingus bandymus, padaryti išvadas, gauti patirtį ir užduoti sau kryptį tolimesniam gyvenimui.

  Dažnai būna standartinė saviapgaulė. Kitais metais viskas bus kitaip nei praėjusiais. Galima pradėti gyvenimą iš naujo, bet jei viltys gyventi kitaip nėra paremtos vidinėmis permainomis, tai kuom Nauji metai geresni? Nėkuo. Tiesiog ne kasdien duodame sau pažadus saliutų ir skambančių šampano taurių metu. Sunku rašyti naują tekstą senu braižu.

  Maža norėti atrasti teisingą kelią – būtina žinoti, kaip jį surasti ir pradėti realizuoti šį įgudį. Išeiti iš tankaus miško sunku nemokant naudotis kompasu ar nemokant orientuotis vietovėje, neturint maršruto žemėlapio ar be vedlio. Gyvenime viskas taip pat.

  Prieš Naujuosius metus ateina įpatingas periodas. Tai perėjimas, pojūtis, jog stovi ties praeities ir ateities riba. Sustojimas suvokimui, praeities peržiūrai, pastebėjimų savąjai ateičiai. Laikas apibendrinti prabėgusius metus: kas padaryta, kas ne, kodėl ir kaip, be savęs ėdimo.  Įvertinimas to, ką galima padaryti kitais metais, o kas jau praėjo ir nebeaktualu. Optimalus laikas darbui su savosiomis svajonėmis ir tikslais kitiems metams.

  Tam reikia pasiruošti. Geriau su tuo, kuris turi panašaus darbo patirtį, padės pažvelgt į savo gyvenimą kitu kampu, pradėti daryti kažką naujai.

  Neturint popieriaus lapo bus sunku apibendrinti praėjusių metų tiruosius rezultatus. Atsisėdę, prisiminkite, ką jūs skaitote savaisiais pasiekimais, užrašykite. Pasiekimai – tai ką pasiekėte dėka pastangų, darbu, ką tai įveikdami, visų pirma įveidami savo vidinį pasipriešinimą. Atminkite, jog «Užskaitomos pastangos ir super pastangos»! Pasiekimai – tai ką jūs patys skaitote pasiekimais. Kažką užmiršote – klauskite artimųjų. Peržiūrėkite nuotraukas, užrašus. Tam skirkite 7-10 dienų prieš seminarą. Savotiško «perėjimo ritualo» pravedimui iš vienų metų į kitus reikia pasiruošti ir pažiūrėti į metus «iš šono».

  Sėkmės jums ir jėgų įgyvendinant savo užmojus. Ir laukiame seminare tolimesniam darbui.