Meditacinis piešimas. Pagrindai

  Meditacinis piešimas. Pagrindai

  Meditacinis piešimas. Pagrindai   

  Vitalij Bogdanovič (Rusija, Sankt Peterburg),aukščiausios kvalifikacijos psichologas. Maskvos M. A. Šolochovo valstybinio universiteto, S. Peterburgo filialo psichologijos katedros dėstytojas, Rusijos Mokslų Akademijos  premijos laureatas (darbas – pakitusios sąmonės būklių tyrimai). Keturių specializacijų gydytojas.

  Darbo principas «Meditacija»… Kolektyvinė sąmonė į šį  terminą įdėjo tiek daug, kad svarbiausiam neliko vietos.

  Nutylima svarbiausia – mes mokame ja naudotis, tiesa, nesamoningai, nekontroliuodami. Vaikystėje tik jos dėka  mes įgijome įgūdžius, patirtį, sėmėmės proto. Brandžiame amžiuje ja naudojamės retai, karts nuo karto: «Žaidimai. Nėra laiko… Mistika…» Būtent meditacija, tiksliau atidumo praktika kasdieniame gyvenime, suteikia galimybę pamatyti tai, kas ankščiau buvo nematoma, nepastebima – tampa reikšminga, nereikalinga – naudinga. Seminare aš ją paprastai vadinu «dėmesio fiksacija».

  Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad meditacija tai keletą valandų trunkanti būsena be judesio, atmerktomis ar užmerktomis akimis, specialiai tam skirtoje patalpoje ir prižiūrint paslaptingiems Mokytojams.  Jokiu būdu! Fiksacija ne kas kita, kaip minties sustabdymo procesas esant tiek ramybėjė, tiek judesyje, sąlygose maksimaliai artimose mūsų buities realijoms, ir ji palaipsniui tampa dvasingesnė.

  Mūsų elgesį valdo pasąmonė. Sąvaitės bėgyje aktyviai gyvenimo fazei tenka vidutiniškai 15 minučių. Likusį laiką mes «miegame», nefiksuojame aplink vykstančių įvykių. Toks gyvenimas veda į beprasmį, netenkinantį nei mus, nei mūsų aplinką egzistavimą, į stiprų stresą, neleidžiantį pritapti prie kintančių gyvenimo realijų. Nugyvenus tokį gyvenimą, jo pabaigoje dažnai kyla klausimas «Ar yra gyvenimas prieš mirtį»?

  Bet kuris piešinukas, tiksliau, net grafema (paprastas brūkšnys), padeda atsiriboti nuo daugybės jūsų dėmesį nukreipiančių procesų, nuo bėgančių minčių, besikeičiančių emocijų srauto. Piešiantysis – mato keletą kartų daugiau, nei tiesiog žiūrintis: «Akių dėka, bet ne akimis, protas moka žvelgti į pasaulį».

  Savojo, bet kurio vidinio stovio, piešinukas, numatytojo stovio, svajonės, jūsų pageidavimų piešinys – ne kas kita kaip leidimas į ateitį. Būtent į tą, į kurią veržiatės. Jis jums padės šitame garbingame siekyje. Fiksacija ties savo pasiekimais – aktyvus veiksmas. Tiesiog atlikti tai reikia teisingai, technologiškai ir tuomet eilė trukdžių, neleidžiančių realizuotis jūsų siekiams, iš lėto dings už horizonto.

  Tai ne klasikinio piešimo kursas. Ne, tai naujų įgūdžių įgijimo, pasikeitimų, balto lapo, baimės pašalinimas, siekiant fiksuoti ir suformuluoti savajį «noriu» ir gauti saviraiškos įgūdžius.  Savaime suprantama tik gerokai padirbėjus.