Čžungun Bao gydomasis cigunas

  Andrej Normuchamedov

  Čžungun Bao gydomasis cigunas

  Vedantysis Andrej Normuchamedov (Rusija, Maskva), ciguno mokyklos Čžungun Bao instruktorius (meistras Čžan Penfei), Taekvondo tarptautinės kategorijos instruktorius (ITF) juodas diržas 5 danas

  Žmonėms, užsiimantiems kūno praktikomis, labai dažnai kyla klausimai: kaip atsistatyti po masažų bei kitų procedūrų, iš kur imti energiją, kodėl turiu mažai klientų, kaip išvystyti ypatingas savybes, susijusias su diagnostika bei aiškiaregyste ir t.t. Norint, į kylančius klausimus, atsakymų, siūlome Čžungun bao ciguno praktikas. Cigunas –  energijos išvystymo menas, ypač sveikatai, vidinės energijos didinimui bei sąmonės treniravimui. Energija Ci, apie kurią eina kalba, tai ne įkvepiamas ar iškvepiamas oras, o energija – viena iš „minties“ rūšiu, kuri turi savybę patekti į bet kuriuos materialius kūnus ir juose kauptis. Paprastai žmonės gauna energija Ci iš oro bei maisto, bet su amžiumi ar dar dėl kokių tai priežasčių mūsų gyvybinės energijos kiekis mažėja. Mes pradedame sirgti, senti, gyvenimas gali tapti sunkus, be džiaugsmo. 

  Apie Čžungun ciguno mokyklą

  Šiuolaikinę Čžungun ciguno mokykla įkurta 1987 metais, jos kūrėjas kinų meistras Čžan Hunbao. Mokyklos pilnas pavadinimas Čžunhua Janšen Ičžugun, verčiant iš kinų kalbos reiškia „kinų cigunas puoselėjantis gyvenimą ir didinantis intelektualinius gebėjimus“ arba sutrumpintai Čžungun. mokyklos ypatumas tame, jog joje sujungtos senovės tradicijos ir šiuolaikiniu mokslu pagrįsta teorija bei praktika. O svarbiausia, jog čžungun atspindi kinų nacijai būdingą mąstymą ir situacijų sprendimo būdus. Mokykla apėmė daugelio ciguno meistrų kartų patirtį ir susijusi su daugeliu ciguno krypčių. Joje galima pastebėti daugelio dabar populiarių metodikų elementų. Užsiimant Čžungun praktika galima gyventi natūralų gyvenimą ir nereikalauja iš užsiėminėjančio dirbtinų apribojimų. Dėka šių ir kitų ypatumų mokykla plačiai išgarsėjo Kinijoje, o 1988 metais jos įkūrėjas pripažintas žymiausiu ciguno meistru. Šios mokyklos meistras Čžan Penfei 2003 metais išrinktas Pasaulio kinų asociacijos garbės pirmininku.